Kariyer Planlaması

TT: Kariyer Planlaması

Mutlu ve başarılı bir yaşam sürmek için kariyer önemli bir basamaktır. Yani kariyeriniz ne kadar iyi ise o kadar mutlu ve başarılı bir yaşam sürersiniz.

Kariyer Planlaması Nedir, Nasıl Belirlenir?

Kariyer planlamasının başında hayal gücün vardır. Sen, hayal gücün sayesinde kariyerine yatırım yaparsın ve ona ulaşmak için gerekli basamakları teker teker çıkmaya başlarsın.

Sorumluluğunun arttığı iş hayatına başlamadan evvel, ilköğretim sonrasında tercih edeceğin eğitimi, titizlikle seçmelisin. Çünkü bu tercihin senin bütün hayatını etkileyecektir. O gün geldiğinde her kafadan ses çıkar ve sen tereddüt edeceksin.

  • Unutma! Hayallerini dinle ve kendi hayatına kendin yön ver. O sesler büyük ihtimalle sen hayatta kalma mücadelesi verdiğinde seninle olmayacaklar.

Bu yüzden ne yapmak istiyorsan, ne yapmayı seviyorsan onun eğitimini almaya bak.

Zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. Biz zeki insanları işe alırız ki, onlar bize ne yapacağımızı söylesinler. (Steve Jobs)

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahisler, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo