Blog

TT: Blog

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

3.Havalimanı ile Dünya Sistemi Değişecek

3.Havalimanı ile Dünya Sistemi Değişecek

3.Havalimanı neden bu kadar ses getirdi ve neden Almanya’dan çok ses çıktı diye düşünmüyor musun?

Hemen anlatayım; öncelikle buradan Amerika’ya bir uçak bileti aldığın vakit, direkt bir gidiş yapamazsın. Aktarmalı gitmen lazım. Yani önce buradan kalkacak, bir yerde inecek, ardından tekrar bir uçağa binip Amerika’ya gidebilirsin. %90 bu zorunluk bulunmaktadır. Peki sadece bu kadar mı? Tabi ki, hayır…

TT : 3.Havalimanı ile Dünya Sistemi Değişecek
Kanal İstanbul Projesi’nin Önemi Nedir?

Kanal İstanbul Projesi’nin Önemi Nedir?

Kanal İstanbul Projesi aslında hiç farkına varmasak da çok önemli bir proje. Neden mi? Bildiğiniz gibi 1936’da imzalanan “Montrö (Montreux) Boğazlar Sözleşmesi” ile boğazdan gemiler hesap vermeksizin geçmekte. Ne para veriyorlar, ne hesap…

Peki, bu antlaşmanın süresi ne kadar dersin? Aslında yirmi yıldı (Madde 28). Yani 1956’da bu antlaşma sona ermişti. Evet, biliyorum, şuan aklına “O zaman niye devam ediyor?” diye bir soru geldi…

TT : Kanal İstanbul Projesi’nin Önemi Nedir?
Kur’an-ı Kerim’in Gücü ve Büyüklüğü

Kur’an-ı Kerim’in Gücü ve Büyüklüğü

19.yüzyılın sonlarında İngiliz Sömürgeler Bakanı William Ewart Gladstone’nun Kur’an-ı Kerim ile ilgili sözlerini hatırlamak icabet ediyor. Ne demişti Gladstone; ”Eğer bu kitabı Türklerin elinden alamazsak, onları asla yenemeyiz!”. ”Dünya kadar onun hafızı yetişir, her gün sabah okurlar ama bu bizim içimize ne anlatıyor? Ne zaman kitaptan kurtulacağız, ne zaman, ne zaman artık içimizin söylediği şeyleri dinleyeceğiz? Kitap bir rehberdir. Hep körler gibi birine arkadan takılarak gidilmez ki…” diyerek FETÖ’nün terörist lideri bunu ilan etmişti. Çünkü İslamiyet ile ilgili gizli kapaklı çalışmalara çok önceden başlamıştı Batı.

TT : Kur’an-ı Kerim’in Gücü ve Büyüklüğü
Mehmet Nuri Demirağ – Türkiye’nin Efsanesi

Mehmet Nuri Demirağ – Türkiye’nin Efsanesi

Dönemin en zengin iş adamı olan Mehmet Nuri Demirağ, 1936 yılında devletin ilk uçak fabrikasına kurma girişimine başladı. O yıllarda ordunun uçak ihtiyacı halktan ve zengin iş adamlarından toplanan bağışlarla karşılanmaktaydı. Mehmet Nuri Demirağ'dan uçak satın alması için başlatılan bir bağış kampanyasına katılması istenildiğinde, “Benden bu millet için bir șey istiyorsanız, en mükemmelini istemelisiniz. Mademki bir millet tayyaresiz yaşayamaz, öyleyse bu yaşama vasıtasını başkalarının lütfundan beklememeliyiz. Ben bu uçakların fabrikasını yapmaya talibim.” sözleriyle karşılık vermişti.

TT : Mehmet Nuri Demirağ – Türkiye’nin Efsanesi
Nuri Demirağ Kimdir, Neler Yapmıştır?

Nuri Demirağ Kimdir, Neler Yapmıştır?

Mehmet Nuri Bey, 1886 yılında Sivas’ın Divriği ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mühürzade Ömer Bey, annesi Ayşe Hanım’dır. 1934 yılında Soyadı kanununun çıkması ile “Demirağ” soyadı bizzat Atatürk tarafından verildi ve adı Mehmet Nuri Demirağ olarak tarihe geçti.

TT : Nuri Demirağ Kimdir, Neler Yapmıştır?
Siyonizm ve Kemalizm Arasında Fark Var Mı?

Siyonizm ve Kemalizm Arasında Fark Var Mı?

Siyonizm ve Kemalizm

İngiliz Sömürgeler Bakanı William Ewart Gladstone, Avam Kamarasında elindeki Kuran-ı Kerim’i havaya kaldırarak şöyle bağırmıştır; “Bu kitap Müslümanların elinde kaldıkça biz onlara hakiki hakim olamayız. Ne yapıp edip ya Kuran-ı Kerim’i ortadan kaldırmalıyız ya da onları Kuran’dan soğutmalıyız.” 1894 yılında Modern Siyonizm’in kurucusu kabul edilen Theodor Herzl, “Dreyfus Olayı”nı arka planda hazırlamasına neden olan bazı katliamlar yapmıştır. Siyonist Mason Theodor Herzl, bugünkü İsrail Devletinin kurulmasında en büyük katkı sağlayanlardan biridir.

TT : Siyonizm ve Kemalizm Arasında Fark Var Mı?
Kût’ül-Amâre Nedir, Neden Unuttun?

Kût’ül-Amâre Nedir, Neden Unuttun?

Kût’ül-Amâre Nedir?

Eminim bu soruyu daha önce hiç duymamışsındır. Çünkü bunu unutman için ellerinden ne geliyorlarsa yaptılar. Eğer Çanakkale Savaşında da sadece İngilizler olsa idi, o savaşı da sana unuttururlar idi. Kimler mi? Elbette İngilizler…

Çanakkale Savaşı, 20.yy da aldığımız ilk destansı zaferimiz ise, Kût’ül-Amâre de ikinci destansı zaferimizdir.

Kut (Kut El Amara, Kût’ül-Amâre, Kût’ül-Amâra, Kûtü’l-Amâre, El Kût olarak da bilinir) Şehri, Irak’ın doğusunda, Bağdat’ın güneydoğusunda, 32°50′ Kuzey 45°82′ Doğu koordinatlarında, Dicle nehri kıyısında bir şehirdir. 1960’a kadar bu isimle anılırken, bu tarihten sonra “Vasit” ya da “Vasıt” adını almıştır.

TT : Kût’ül-Amâre Nedir, Neden Unuttun?
Blog Yazarak Internetten Para Kazanın!

Blog Yazarak Internetten Para Kazanın!

Bir arkadaşım bana, bir blog yazarak internetten para kazanmak istediğini ve bir blog hazırlarsa yardım edip edemeyeceğimi sordu. Arkadaşımın bu teklifi blog yazmamda bana ilham verdi. Bu sayede 1998 yılında ilk blogumu yazmaya başladım.

İlk işim biraz araştırmak ve bilgi sahibi olmak oldu. İnternet bu konuda bilgi dolu bir hazine. Gecede yüzlerce dolar kazanan biri değildim. Ancak öğrenmem gereken tüm bilgileri öğrendim. Teknik bilgileri öğrenmeden kazanmanın zor olacağını öğrendim.

TT : Blog Yazarak Internetten Para Kazanın!

Almanca Deyimler

Almanca Deyimler, Alman dili gündelik hayatta sık kullanılan çok sayıda deyimlere sahiptir. Hangi çevrede, düzeyde ve konuda konuşulursa konuşulsun, bu deyimler insanın karşısına çıkar. Öte yandan, Almanca gazete haberlerinde, yorumlarda, mizah yazılarında, hatta kişisel mektuplarda da zengin deyimler dağarcığından bir ya da birkaç örnekle karşılaşmak mümkündür. Almanca’yı çok iyi konuşabilmek için kelime öğrenmek, gramer kurallarını ezberlemek yetmiyor. Deyimleri de bilmek gerekiyor.

TT : Almanca Deyimler

Roma Mitolojisi ve Yunan Mitolojisi

Roma Mitolojisi ve Yunan Mitolojisi’nde adı geçen Tanrılar, Tanrıçalar, Varlıklar, Ruhlar ve bazı olaylara verilen isimlerin tam listesidir.

Mutlaka gözümden kaçan bir kaç tane isim vardır. Lütfen bunları bana iletebilir isen listeme eklerim.

TT : Roma Mitolojisi ve Yunan Mitolojisi
Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahisler, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo