Almanca Deyimler

TT: Almanca Deyimler

Almanca Deyimler, Alman dili gündelik hayatta sık kullanılan çok sayıda deyimlere sahiptir. Hangi çevrede, düzeyde ve konuda konuşulursa konuşulsun, bu deyimler insanın karşısına çıkar. Öte yandan, Almanca gazete haberlerinde, yorumlarda, mizah yazılarında, hatta kişisel mektuplarda da zengin deyimler dağarcığından bir ya da birkaç örnekle karşılaşmak mümkündür. Almanca’yı çok iyi konuşabilmek için kelime öğrenmek, gramer kurallarını ezberlemek yetmiyor. Deyimler'i de bilmek gerekiyor.

Alman dilinde en sık rastlanan Almanca Deyimler nelerdir?

Bulduğumuz Almanca Deyimler’i, Türkçe karşılıkları ve bir cümle içinde kullanılarak gösterdik.

İster Almanca’yı iyi bildiğinizi iddia edin, ister Almanca’yı yeni öğrenmeye başlayın. Almanca Deyimler’i bilmeden olmaz. Bu bilgiler işinize yarayacak. Alfabetik bir sıralama ile hazırlandığı bu deyimler rehberinin sözlük gibi kullanabileceğiniz gibi, bir ders aracı olarak da kullanabilirsiniz…

Ve, Almanca konuşma gereğini duyduğunuzda, uygun bir deyim kullanarak karşınızdaki kişiyi etkileyebilirsiniz…

das A und O – Bir şeyin esası – Gegenseitiges Vertrauen is das A und O der Freundschaft.

von A bis Z – A’dan Z’ye kadar – Er hat mir die Geschichte von A bis Z erzählt.

wer A sagt, muß auch B sagen – İlk adımı atan, arkasını da getirir – Du hast ihm mit einem Prozeß bedroht. Jetzt mußt du es aber auch tun, denn wer A sagt, muß auch B sagen.

es ist noch nicht aller Tage Abend – Henüz her şey sona ermedi – Im Augenblick sieht es um deinen Prozeß schlecht aus, aber es ist ja noch nicht aller Tage Abend.

einen Abstecher machen – Kaçamak yapmak – Auf unserer Fahrt nach Italien machten wir auch einen Abstecher in die Schweiz.

mit Ach und Krach – Zar zor – Er hat mit Ach und Krach die Prüfung bestanden.

jemanden zur Ader lassen – Söğüşlemek – Wir haben uns über die Kosten unserer Urlaubsreise sehr getauscht. Man hat uns unterwegs kräftig zur Ader gelassen.

die Welt aus den Angeln heben – Dünyayı değiştirmek – Junge Leute glauben immer, mit ihren Ideen die Welt aus den Angeln heben zu können.

 

En çok istenen makaleler

 

En çok okunan makaleler

 

 

Bu site Yatırıma Uygun Arsa | Arazi | Tarla | Bahçe, Kariyer, Online Oyunlar ve Bahisler, Yeni Elektik Üretim Sistemi Projesi, Geleceğin Projeleri ve Güncel Olaylar hakkında içerikler ve bilgiler paylaşmaktadır.
Designed by @chalilozdemir     DMCA.com Protection Status     Script logo